Administracja Sieciami Komputerowymi

Administracja Sieciami Komputerowymi

UTM, NextGen Firewall, Routery, Switche, Access Pointy

Utrzymanie światłowodów, okablowania, Wi-Fi oraz urządzeń sieciowych

Sieć komputerowa to podstawowe medium komunikacyjne w firmie. Zadbamy o to aby Twoja firmowa światłowodowa sieć komputerowa, sieć Wi-Fi oraz dostęp do internetu działały szybko i stabilnie u wszystkich pracowników i gości.

Informatyk – Administrator Sieci, Sieciowec Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Pruszcz Gdański, Tczew i Starogard Gdański

AXSoft to firma informatyczna, która świadczy kompleksowe usługi IT (Outsourcing IT) głównie na terenie województwa pomorskiego. Obsługa informatyczna firm świadczona jest w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia) oraz okolicach (Pruszcz Gdański, Pszczółki, Tczew, Starogard Gdański, Kowale, Kolbudy, Kościerzyna, Wejherowo, Elbląg). Od wielu lat świadczymy usługi zapewniające stabilną i bezpieczną pracę sieci komputerowych.
Wykonujemy sieci komputerowe od podstaw (kablowanie, zaciąganie, spawanie światłowodów), rozbudowę oraz kompleksową administrację sieci IT kablowych i bezprzewodowych (Wi-Fi, LoraWAN, IoT). W zakresie usług wykonujemy wdrożenia rozwiązań podwyższających bezpieczeństwo NGFW – NextGen Firewall bazując na producentach PaloAlto oraz Fortigate. Mamy bogate doświadczenie w konfiguracji i utrzymaniu routerów i switchy opartych o rozwiązania Cisco, MikroTik, HP, Hewlett Packard Enterprise, HUAWEI, Ubiquiti, UniFi Networks. Modernizujemy przestarzałe biurowe sieci WiFi do nowego standardu (AC, AX) tworząc nowe sieci WLAN w częstotliwościach (2.4 GHz, 5GHz, 60GHz). Zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne w ramach utrzymania kontrolerów Wi-Fi i AccessPointów (Anten i Routerów WiFi).
Dla wymagających klientów w celu utrzymania ciągłości działania dostępu do internetu tworzymy rozwiązania oparte o SD-WAN (scentralizowany mechanizm sterowania dla krytycznych dla biznesu aplikacji w chmurze), Dual WAN (automatyczne przełączenie na zapasowego operatora Internetu) oraz BGP (protokoły routingowe poziomu operatorskiego).

Jak możemy pomóc Twojej Firmie?

Utrzymanie Infrastruktury sieciowej i Sieci IT dla Firm

Administracja Routerów i Switchy

Utrzymanie i serwis routerów i przełączników sieciowych (switch). Analiza i poprawa konfiguracji w celu zwiększa bezpieczeństwa na styku z Internetem.

Router/Switch Hardening

Wzmocnienie konfiguracji urządzeń sieciowych i separacja sieci LAN (Sieci biurowej IT / Sieci Automatyki przemysłowej OT) jako kluczowy element poprawy bezpieczeństwa całego przedsiębiorstwa.

Wdrożenie NextGen Firewall

Uruchomienie urządzeń Firewalli nowej generacji PaloAlto / Fortigate, skonfigurowanie nowych polityk bezpieczeństwa bazujących na sygnaturach aplikacji i analizie zagrożeń w chmurze.

Uruchomienie SD-WAN

Uruchomienie Software-Defined Wide Area Network - sieci, która wykorzystuje definiowanie programowe w celu optymalnego wykorzystania dostępnej infrastruktury.

Optymalizacja sieci pod VoIP

Wykonanie kompleksowej konfiguracji zapewniającej poprawę działania telefonii stacjonarnej i central telefonicznych opierających się o VoIP (SIP).

Filtrowanie treści

Uruchomienie zabezpieczeń na punktach styku z Internetem (routery, serwery proxy oraz serwery DNS) w celu minimalizacji zagrożeń sieciowych (Phishing, SPAM, Reklamy, Hazard, Cryptolocker, Pornografia Piractwo komputerowe).