Instalacje Teletechniczne

Instalacje Teletechniczne

Sieci komputerowe (LAN / WAN / Wi-Fi) – Światłowodowe, Miedziane i Bezprzewodowe

Utrzymanie i Rozbudowa Sieci Komputerowych (LAN/WLAN)

Zależy Ci na bezpiecznej, niezawodnej i szybko działającej komputerowej sieci przewodowej lub bezprzewodowej? Obecnie posiadane urządzenia działają za wolno i konieczna jest ich wymiana? Potrzebujesz inżynierów, którzy wykonają okablowanie internetowe (skrętka, światłowód) w firmie i uruchomią całą sieć LAN?
Ta oferta jest dla Ciebie!

Informatyk – Administrator Sieci, Sieciowec, Projektant Sieci Komputerowych LAN Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Pruszcz Gdański, Tczew i Starogard Gdański

AXSoft to firma informatyczna, która świadczy kompleksowe usługi IT (Outsourcing IT) głównie na terenie województwa pomorskiego. Obsługa informatyczna firm świadczona jest w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia) oraz okolicach (Pruszcz Gdański, Pszczółki, Tczew, Starogard Gdański, Kowale, Kolbudy, Kościerzyna, Wejherowo, Elbląg). Od wielu lat zapewniamy rozwiązania sieciowe dla firm z naciskiem na bezpieczeństwo oraz niezawodność. Do poprawnego działania kilku komputerów potrzebne są różnego rodzaju urządzenia sieciowe oraz specjalistyczne okablowanie. Całość (okablowanie, sprzęt, konfiguracja) zapewnia to co jest potrzebne aby komputery mogły ze sobą wymieniać dane.
Wykonujemy sieci komputerowe od podstaw (projekt i realizacja) oraz modernizujemy obecnie posiadane w budynkach komercyjnych.
Zaciągamy i zarabiamy kable miedziane (skrętkę) oraz okablowanie światłowodowe.
Wykonujemy kompleksowe rozszycie i łączenie okablowania w serwerowniach, gniazdach naściennych. W zakresie naszych usług jest również spawanie światłowodów jednomodowych i wielomodowych.
Zakończenia kablowe realizujemy na modułach Keystone, które gwarantują łatwiejsze utrzymanie i serwis sieci na dedykowanych PatchPanelach instalowanych w szafach Rack.
W ramach budowy i modernizacji sieci LAN wykonujemy pomiary i obliczamy zapotrzebowanie na przepustowość łącz aby dobrać odpowiednie komponenty fizyczne (okablowanie) oraz aktywne (routery, przełączniki, access pointy, routery wifi).
Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu oraz utrzymaniu instalacji sieciowych (przewodowych, optycznych i bezprzewodowych) w rejonie Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia) oraz okolic (Pruszcz Gdański, Pszczółki, Tczew, Kowale i Kolbudy).
Usługi utrzymania sieci komputerowych świadczymy również dla urzędów, hoteli, sklepów, magazynów, placówek medycznych (ośrodki zdrowia, szpitale) oraz szkół.

Jeżeli szukają Państwo solidnego partnera biznesowego, który zapewni Państwa Firmie ciągłość działania i bezpieczeństwo – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą.

Jak możemy pomóc Twojej Firmie?

Przykłady usług związanych z sieciami komputerowymi, które możemy dla Państwa wykonać

Usługi IT

Audyt Sieci IT

Audyt poprawności działania wszystkich komponentów sieci komputerowej: stan urządzeń aktywnych (routery, przełączniki anteny wifi), weryfikacja aktualnego zapotrzebowania na przepustowość, wykrycie błędów konfiguracyjnych, weryfikacja zabezpieczeń, weryfikacja zajętości kanałów sieci bezprzewodowych, pomiary okablowania miedzianego oraz światłowodów (wykrycie uszkodzeń okablowania oraz niepoprawnie wykonanego spawania włókien światłowodowych), wyszukiwanie pojedynczych punktów awarii i ich eliminacja.
Consulting IT

Budowa Sieci LAN

Tworzymy sieci komputerowe oparte o skrętkę sieciową, światłowody oraz Wi-Fi (2.4 GHz, 5Ghz, 60GHz). Wykonujemy okablowanie do punktu centralnego (dystrybucyjnego lub serwerowni) w którym zainstalowane są kluczowe urządzenia sieciowe do rozdziału sygnału sieciowego. Okablowanie miedziane i światłowodowe rozszywamy na modułach Keystone na Patchpanelach. Sieci miedziane (ekranowane i nieekranowane) wykonujemy w kategoriach 5e (przepustowość do 1Gb/s), 6A (przepustowość do 10Gb/s) oraz 7A (przepustowość do 100Gb/s).
Połączenia światłowodowe wykonujemy na włóknach jednomodowych (pod dedykowane połączenia oraz sieci PON, GPON, XPON) i wielomodowych (między przełącznikami sieciowymi - CORE) w ramach instalacji w kanałach teletechnicznych lub napowietrznie. Do każdej realizacji dołączamy dokumentacje.
mitech-box-image-style-05-image-02

Bezpieczeństwo Sieci IT

Wykonujemy pełny przegląd konfiguracji wszystkich urządzeń aktywnych wykorzystywanych do utrzymania środowiska sieciowego (routery, przełączniki sieciowe, serwery DHCP, Proxy, switche, access pinty, routery wifi). Zweryfikujemy urządzenia na ewentualność występowania podatności i możliwych ataków hackerskich (czy urządzenia posiadają błędy w oprogramowaniu, które można wykorzystać do włamania, przejęcia kluczowych dla firmy danych i destabilizacji działania), sprawdzimy czy wszystkie urządzenia posiadają zainstalowane najnowsze poprawki i wersje oprogramowania, dodatkowo określimy czy urządzenia są jeszcze wspierane przez producentów i kiedy kończy się ich cykl życia (kiedy producent przestanie wydawać aktualizacje dla konkretnego urządzenia na pojawiające się nowe błędy i zagrożenia).

Zalety Outsourcingu Sieci Komputerowych IT

Oszczędność
Nie ma już potrzeby zatrudniania i utrzymywania etatowego Informatyka Sieciowca / Administratora Sieci IT w Przedsiębiorstwie.
Proaktywny Monitoring Infrastruktury
Urządzenia sieciowe oraz całą infrastruktura sieciowa będzie monitorowana przez naszą firmę - nasze systemy w trybie ciągłym (24/7) będą wykrywać anomalie oraz błędne zachowania aby przeciwdziałać awariom.
Bezpieczeństwo
Będziemy cyklicznie weryfikować dzienniki zdarzeń (logi urządzeń) oraz instalować w oknach serwisowych aktualizacje do wpieranych urządzeń. Określimy czas życia urządzeń, zaplanujemy koszty oraz wymianę przestarzałego i zagrażającego firmie sprzętu sieciowego.
Administracja Siecią Komputerową
Wykonamy zmiany konfiguracyjne sieci jeżeli pojawi się taka potrzeba (np. otwarcie nowego oddziału firmy, reorganizacja biura, praca zdalna).
Eliminacja SPOF
Znajdziemy w Twojej infrastrukturze urządzenia i elementy, które są Pojedynczym Punktem Awarii. Zapewnimy wsparcie ekspertów w analizie, eliminacji problematycznych rozwiązań i przebudujemy środowisko tak aby zapewniło ciągłość działania przedsiębiorstwa nawet w przypadku awarii jednego z elementów infrastruktury.
Hardening
Poprawimy bezpieczeństwo urządzeń końcowych (komputerów, telefonów) poprzez zablokowanie na głównych urządzeniach sieciowych potencjalnie złośliwych adresów i stron www, przez które mogą być rozsyłane wirusy i SPAM.